Ви вже знаєте, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі ─ Закон) певні категорії осіб, зазначені у ст. 3 цього Закону зобов’язані у відведений термін подавати електронні декларації про майно та доходи. Саме тому юридична фірма «Кубара і партнери» хоче попередити суб’єктів декларування про те, що внаслідок порушення цього порядку подання чи неподання недостовірних даних у декларації наступає адміністративна відповідальність.
Адвокатське бюро «Кубара і партнери» надає послуги з правового захисту при притягненні до адміністративної відповідальності осіб, котрі порушили положення Закону України «Про запобігання корупції» а також супутніх наказів та розпоряджень.
Чим може загрожувати притягнення до адміністративної відповідальності? Мінімально – занесення до реєстру осіб, які вчинили корупційні діяння. Створенням такого реєстру наразі займається Міністерство юстиції України. Максимальним і найнеприємнішим є звільнення з посади та забороною займатись цією діяльність від двох років і більше, неможливістю займати посади у органах державотворення, правоохоронних органах, органах місцевої влади, нести військову та іншу державну службу. Будьте обачні та звертайтесь за допомогою у адвокатське об’єднання «Кубара і партнери». Послуги юриста нашої компанії знизить до нуля ризик помилок та виникнення наслідків у результаті неправильного заповнення декларації. Пам’ятайте, майбутнє Вашої професійної діяльності ─ у Ваших руках!

Яка адміністративна відповідальність наступає внаслідок порушення пунктів Закону?

Якщо суб’єкт декларування вказав у своїй електронній декларації неправдиві відомості, то він може бути притягнений до адміністративної відповідальності. Адміністративна відповідальність передбачається статтею 1726 («Порушення вимог фінансового контролю») Кодексу України про адміністративні правопорушення ( далі ─ КУпАП). За подання недостовірної інформації про наявність та стан майна, доходів та інших пунктів про подання інформації, необхідної для електронного декларування, суб’єкт декларування притягується до адміністративної відповідальності:

  • За невчасне подання електронної декларації держслужбовцем чи особою, котра виконує функції місцевого самоврядування, передбачається накладання штрафу у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів ( 17 гривень станом на 2017 рік).
  • Якщо особа не повідомила чи невчасно повідомила про відкриття валютного рахунку у банку-нерезиденті, чи не вказала про суттєві майнові зміни, вона притягується до виплати штрафу у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів.
  • Якщо суб’єкт декларування, що виконує функції держави чи місцевого самоврядування, подав завідомо неправдиву інформацію у декларації, він змушений сплатити штраф у розмірі від 1000 до 2500 неоподатковуваних мінімумів.

Наша юридична фірма звертає Вашу увагу на те, що відповідальність за порушення пунктів цієї статті Кодексу України про адміністративні правопорушення наступає в разі подання недостовірної інформації про майно та інші об’єкти електронного декларування, якщо різниця вартості від достовірної складає від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатного населення.
Адвокатське бюро у Львові «Кубара і партнери» надає послуги з правового захисту у разі притягнення до адміністративної відповідальності при порушенні пунктів статті 1726 КУпАП. Звертайтесь до нас та отримайте кваліфіковану юридичну допомогу та юридичну консультацію з будь-яких питань у сфері адміністративної відповідальності.